Kontakt

Har du en fråga eller förslag? Kontakta oss!

Örebrokompaniet AB                                            
Örebro Convention Bureau                                    
Besöksadress: Köpmangatan 9, Galleria Oscar C         
Besökscenter & visningsverksamhet: Örebro slott

E-post: info@orebrokompaniet.se 

org.nr. 55 63 92-49 18
B.g. Swedbank 5655-1666
Swish 123 499 36 06

Christer Wilén

Christer Wilén
VD
Mobil: +46 70 319 15 62
E-post: christer.wilen@orebrokompaniet.se

Helena Våtz
Ekonom
Mobil: +46 70 557 29 99
E-post: helena.vatz@orebrokompaniet.se

Björn Fransson
Chef Destinationsutveckling och värdskap
Mobil: +46 70 796 74 67
E-post: bjorn.fransson@orebrokompaniet.se

Sanna Rosell
Kommunikatör destinationsutveckling
Mobil: +46 70 57 02 970
E-post: sanna.rosell@orebrokompaniet.se

Veronica Gehlin
Grafisk design och produktion
Mobil: +46 76  496 85 18
E-post: veronica.gehlin@orebrokompaniet.se

Johan Arvidsson
Kommunikationsstrateg
Mobil +46 70 222 17 44
E-post: johan.arvidsson@orebrokompaniet.se

Jenny Blåder
Destinationsutveckling värdskap
Mobil: +46 70 247 46 73
E-post: jenny.blader@orebrokompaniet.se

Örebro Slott

Johanna Bjelkengren
Projektledare visningsverksamhet
Tel: 019-21 56 65
Mobil: +46 70 792 26 65
E-post: johanna.bjelkengren@orebrokompaniet.se

Maria Almquist
Koordinator och kommunikatör
Mobil +46 70-2297471
E-post: maria.almquist@orebrokompaniet.se

Örebro Convention Bureau

Pernilla Körberg Törnqvist
Chef
Örebro Convention Bureau
Mobil: +46 70 680 61 83
E-post: pernilla.korberg@orebrocvb.se

Helene Magnusson
Projektledare Möten
Örebro Convention Bureau
Mobil: +46 70 767 22 07
E-post: helene.magnusson@orebrocvb.se

Matilda Andersen
Projektledare Möten
Örebro Convention Bureau
Mobil: +46 70 240 62 74
E-post: matilda.andersen@orebrocvb.se

Jimmy Führ
Projektledare evenemang
Mobil: +46 73 982 59 26
E-post: jimmy.fuhr@orebrokompaniet.se

Rebecca Larserö
Projektledare evenemang
Mobil: +46 76 496 85 19
E-post: rebecca.larsero@orebrokompaniet.se

Örebrokompaniets styrelse

Ordförande
Ullis Sandberg

Ordinarie ledamöter
Anders Åhrlin
Björn Åqvist
Fredrik Thorsvret 
Kristina Eklöf
Sofia Larsen
Niclas Molinder

Suppleanter
Per-Åke Sörman
Fredrick Beckmann